fbpx
Pixilon'a Hoş Geldiniz!
Ümraniye, 34764İstanbul
Bize Ulaşın08503461762

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri, yapıları ve yapıların çevresini hırsızlara ve diğer davetsiz misafirlere karşı korumak için tasarlanmış olan elektronik güvenlik sistemleridir.

Hırsız alarm sistemleri, siz uzaktayken evinizde, ofisinizde ya da depo vb. yerleri ve bu yerlerde bulunan değerli eşyalarınızı hırsızlara ve davetsiz misafirlere karşı korumak için tasarlanmıştır. Hırsız alarm sistemleri, yapıları ve yapıların çevresini, kapı ve pencere gibi giriş noktalarını güvence altına alarak korumaktadır. Hırsız alarm sistemleri, olağan dışı bir durum tespit ettiği anda alarm verir.

Açıklanan rapora göre; hırsızların korunmasız evlere, elektronik güvenlik sistemine sahip olan evlere oranla üç kat daha fazla saldırdığı ortaya çıkmıştır. Ne yazık ki ülkemizde, hırsız alarm sistemlerini; önceden planlı olarak kurduranların oranı %30 iken, hırsızlık olayı ile karşı karşıya kaldıktan hemen sonra kurduranların oranı ise %70’tir.

Alarm sistemleri ev veya işyerinizin konumuna, isteklerinize, içerideki yaşama tarzınıza ve tamamen size özel seçilmiş elektronik parçaların birbirleriyle entegre edilmesiyle oluşur. Alarm sistemleri, kablolu ya da kablosuz bir yapıya sahip olup ihtiyaca göre projelendirilebilmektedir. Kullanıcı talebi doğrultusunda ihtiyaca göre projelendirilebilecek alarm sistemi fiyatları değişiklik gösterebilmektedir

Alarm Sistemi Ekipmanları Nelerdir?

Alarm Paneli

Alarm sisteminin merkezi olan panel, hırsızlık, yangın, gaz kaçağı vb. alarm durumlarında algıladığı sinyalleri gerekli noktalara iletir. Dedektör ve siren üniteleri bu panele kablolu/kablosuz bağlanarak alarm sistemini oluşturur.

Tuş Takımı

Alarm paneli ile iletişimi sağlayan ünitedir. Bu panel ile sistemi devreye alabilir, devre dışı bırakabilir ya da sistemi programlayabilirsiniz.

Manyetik Kontak

Sistemin kurulduğu mekâna giriş riski olan kapı ve pencerelerin üzerine takılan, kablolu ve kablosuz modelleri de olan dedektörlerdir. Manyetik kontaktör kullanılan her yer açılması veya hareket etmesi durumunda, alarm paneline durumu bildirecek, alarm kurulu ise, alarmın devreye girmesini sağlayacaktır.

Gaz Duman Isı Dedektörleri

Belli bir orandaki duman veya gaz yoğunluğunu algılar ve sistemi haberdar eder. Duman gaz ve ısı dedektörleri sistem kurulu olmasa dahi, 24 saat çalışır, aktiftir.

Siren (Harici ve Dâhili)

Alarm durumlarında, yüksek ses kalitesiyle çevreye uyarı veren ünitedir. Harici ve dâhili olmak üzere 2 şekildedir. Harici siren mekânın dışarıdan görülebilecek bir yerine monte edilir. Bu aynı zamanda hırsızlar ve yabancı kişiler tarafından görülmesini sağlayarak, hırsızlara karşı caydırıcılığı arttırır. Dış mekândaki sirenin kablosu kesilse bile aküsü devreye girer ve sesli olarak çalmasını gerçekleştirir.

Hırsız Alarm Sistemlerini İnceleyin

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Merhaba! Size nasıl yardımcı olabilirim?