fbpx
Pixilon'a Hoş Geldiniz!
Ümraniye, 34764İstanbul
Bize Ulaşın08503461762

PDKS Sistemleri

PDKS Sistemleri

PDKS Sistemleri, bir ağ üzerinden kontrol etmek için tasarlanmış ve bir ağa erişimi olması gereken elektronik sistemlerdir. Erişim Kontrol Sistemi, bir kişinin odaya girmesini doğrular ve yetkilendirir, böylece sistemin güvenliğini sağlamak için tam koruma sağlar. Birçok erişim kontrol sistemi iletişim amacıyla ağı kullanır ve bilgi bu ağlar üzerinden iletilir.

Erişim Kontrol Sistemi nedir?

Erişim kontrol sistemi, tesisinize kimin girmesine izin verildiğine dair esnek kontrol sağlayarak güvenlik sağlar. Erişim kontrol sistemi, bir kart veya manyetik şerit kullanarak elektronik kapı kontrolünde en yaygın kullanılan sistemlerden biridir ve bu da kapıdaki bir okuyucuyu kaydırarak erişilebilir. Bu erişim kontrol sistemleri güvenlik amacıyla kullanılmaktadır.

Yüksek güvenlik gerektiren alanlar veya kuruluşlar, biyometrik, RFID, kapı denetleyicileri, kart okuyucular vb. gibi çeşitli erişim kontrol sistemlerini kullanır. Her erişim noktası, yüksek güvenliğin gerekli olduğu şirket veya kuruluşların gereksinimlerine göre ayrı ayrı kontrol edilebilir. Ağ güvenliği, özellikle hassas verileri işleyen bir şirkette de önemlidir.

Parmak İzi Okuyuculu Erişim Kontrol Sistemi, Parmak İzi erişimine sahip bir zaman katılım kontrol sistemidir ve erişim yazılımı aracılığıyla ziyaretçilerin ve çalışanların verilerini izler ve kaydeder. Bu, kolay kurulum ve yüksek güvenlik için gizli yerlerde yaygın olarak kullanılır.

Parmak İzi Okuyuculu Erişim Kontrol Sistemi, erişim için bir kart sistemi yerine parmak izi kullanır. Erişim Kontrol Sistemi sadece girişe izin vermekle kalmaz, aynı zamanda kişilerin girişine ilişkin verileri de verir. Katılım yazılımı mevcut herhangi bir bordro yazılımı ile entegre edilebilir ve katılım sistemi tarafından oluşturulan bilgilerin otomatik olarak kaydedilmesini sağlar ve bu da kayıt sırasında zaman ve kaynak tasarrufu sağlar. Herhangi bir organizasyon için verimliliği ve karlılığı artırır.

Kapı Erişim Kontrol Sistemleri

Erişim Kontrolü kapı açma / kapama sistemi kompakt, düşük maliyetli, bağımsızdır. Kullanıma hazır, kurulumu kolay bir cihazdır.  Yaygın olarak Ofisler, Sunucu odaları, Evleri, Havaalanları, Savunma, Veri merkezleri, vb kullanılır.

Bir bina içindeki Erişim Kontrol Sistemleri, kuruluşun büyüklüğüne ve çeşitli güvenlik seviyelerine bağlı olarak bağlanabilir veya standartlaştırılabilir. Evler, ofisler ve diğer erişim kontrol uygulamaları için uygundur. Erişim Kontrol Sistemleri tipik olarak merkezi bir yerde uygulandı. Elektronik kapı kilitlerinin yanı sıra, Erişim Kontrol Paneli modelleri, kesintisiz güç kaynaklarına sahip manyetik kapı kilitleri bulunmaktadır.

Bir yönetici, yönetim yazılımı içinde yerleşik ayarlara ve bir kapı erişim kontrol sistemindeki bir binadaki tüm kapıları açan bir anahtara sahip bir kişiye erişim sağlar ve bunlar sistem içindeki bilgileri günceller ve her kullanıcıya benzersiz bir kimlik verilir.

Anahtar kart sistemleri, plastik kart ve elektronik erişim kontrol kilitleri arasındaki ilişki üzerinde çalışır. Diğer erişim kontrol sistemlerine kıyasla daha az sayıda bileşen kullanır. Bu aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi

Akıllı Kart okuyucunun özellikleri

  • Kompakt tasarım, ABS gövde
  • 50.000’e kadar zımba depolama kapasitesi
  • 99’a kadar Terminal ağı
  • Programlanabilir giriş / çıkış ayarı
  • Çalışan adı ile 10.000’e kadar çalışan veritabanı saklanabilir
  • Tarih, Saat, çalışan adı, kart numarası için 16X4 LCD ekran
  • Anahtarı modu güç kaynağı (SMPS)
  • RS232 üzerinden bağlantı, Rs485, TCP / IP, Modem
  • Çevrimiçi Veri Aktarımı
  • Sesli Mesajlaşma

Güvenlik Erişim Kontrol Sistemi:

Güvenlik erişim kontrol sisteminde, örneğin, her bireyin ve ailenin ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilebilen bir ev güvenlik sisteminde birçok seçenek vardır ve bunlar Hırsız alarm Sistemleri, Yangın ve karbon monoksit algılama sistemleri, Kapalı Devre TV video sistemleri, kart erişim ve otomasyon sistemleridir.

Sistemler, merkezi bir kontrol ünitesi ile iletişim kuran ev boyunca farklı yerlere yerleştirilmiş sensörlerden oluşur. Kontrol ünitesi bir alarma veya otomatik bir telefon çeviricisine veya izlemek için İnternet bağlantısına bağlanır.

Bu sistemler, ev sahiplerine yanlış bir güvenlik hissi veren, eve bağlı yüksek sesle veya yanıp sönen bir alarmı etkinleştiren kontrollü veya kontrollü olmayan olarak mevcuttur. İzlenen bir sistemde, 24 saatlik bir merkezi izleme servisine bağlanır ve bu servis bir davetsiz misafir sinyali alır. Ev saniyeler içinde çağrılır ve cevap veren kişi adını ve şifresini vermeli, denetlenmeyen bir alarm sisteminde ise sistem bir davetsiz misafir tespit ettiğinde doğrudan yerel polisi arayacak şekilde ayarlanır.

Kablolu bir güvenlik sistemi düşük voltajlı kablolarla bağlanır ve kablosuz bir güvenlik sistemi, sinyalleri merkezi kontrol ünitesine ileten küçük radyo vericileri kullanır. Tüm bu kontrol ünitelerinin pilleri vardır ve bir elektrik kesintisi varsa veya teller kesilirse, birçok sistem ünite ev gücü ile çevrimiçi olduğunda otomatik olarak şarj edilen pillere sahiptir.

Bu, erişim kontrol sistemi ve tesisinize kimin girmesine izin verildiğine dair esnek kontrol sağlayarak güvenlik sağlayan türleriyle ilgilidir. 

Anahtarsız kapı giriş sistemleri için uçtan uca tasarım, planlama, kurulum, onarım ve bakım hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için sizi Erişim Kontrol uzmanlarımızla iletişime geçmeye davet ediyoruz.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Merhaba! Size nasıl yardımcı olabilirim?